Opowieść Sarah J. Maas pt. “Dwór cierni i róż. Tom 1” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/dwor-cierni-i-roz-tom-1-sarah-j-maas) to wspaniała opowieść o różnych czasach i sceneriach, przypominająca “Piękną i Bestię”, a czasem i inne opowieści. Mamy ogromny szacunek do świata i postaci stworzonych przez autora. Zanim przeczytamy tę książkę do końca możemy być zakochanymi w głównym bohaterze.

Jak wygląda życie głównej bohaterki?

Feyra jest bardzo odważną dziewczyną, która musi dbać o swoją rodzinę i domeny. Robi wszystko, aby zapewnić sobie, ojcu i siostrom jedzenie. To najmłodsza, ale czasami ironiczna, przez co wygląda atrakcyjniej. Jest jedną z bohaterek, która wie, co chce robić i jednocześnie odważnie pokazuje swoje wewnętrzne uczucia. Nigdy nie słucha rozkazów i trudno ją właśnie zmiażdżyć.

Kogo jeszcze tutaj spotkamy?

Tamlin może być twoją ulubioną postacią w tej książce. Sekretny, delikatny i współczujący, ale też zły. On (prawie) nie czuje przepaści między ludźmi a postaciami fikcyjnymi. Stopniowo się odsłania, ale możemy czuć, że to uczucie jest silniejsze niż ktokolwiek inny. Dla swoich bliskich może dokonać wielu wyrzeczeń. Nie boi się błagać, jeśli sytuacja tego wymaga. Z kolei Lucian jest przyjacielem Tamlina i od początku robi ironiczne żarty. Na początku możemy myśleć, że jest osobą pełną humoru, ale czułem też dobroć i ból jego serca. W imię przyjaźni może robić wiele rzeczy. Lysand to postać, którą wielu czytelników przegapiło. Był tak dobry jak Tamlin na pierwszym spotkaniu, ale wszystko popsuł podczas drugiego spotkania.

Co jest tu wciągającego?

Sarah J. Maas wie, jak wywoływać emocje. “Dwór cierni i róż. Tom 1” jest tym pełna napięcia i nie można od niej oderwać oczu. Ta trzymająca w napięciu książka jest naprawdę bezdyskusyjna. Miłość służy również jako pretekst do uratowania całej krainy, tchnąc nowy romans w świat literatury. Historia kończy się łatwo w jednej książce, ale pisząc kilka linijek na końcu, Sarah J. Maas na wszelki wypadek otwiera drzwi do sequela.